29.03.2024

"СХЕМИ"

Розслідування корупційних дій

Як вибрати теплицю 

У ЦІЙ СТАТТІ

  • Перед покупкою
  • Міркування
  • Типи
  • Як вибрати
  • Де робити покупки
  • Питання що часто задаються

Теплиці https://novateplica.com.ua/uk/ – це величезний рівень для будь-якого садівника. Ці споруди дозволяють вам займатися садівництвом цілий рік, усуваючи обмеження, які зима накладає на ваші садові плани. Теплиці також використовуються для раннього посіву, довшого утримання рослин і навіть для розміщення тропічних або кімнатних рослин, які зазвичай не ростуть у вашій зоні вирощування.

Такі безмежні можливості можуть полегшити бажання кинутися і купити першу гарну теплицю, яку ви побачите, але важливо провести дослідження та подумати, яка саме теплиця найкраще відповідає вашим потребам. Теплиці можуть бути досить маленькими, щоб розмістити їх на веранді, або достатньо великими, щоб заповнити задній двір. Існують різні матеріали, що використовуються для конструкції та сайдингу, а також різні механізми регулювання температури. З великою кількістю варіантів, розмірів і форм конструкції для сортування, вибір теплиці вимагає ретельного планування, щоб гарантувати, що ви отримаєте найкращий досвід.

Ми поспілкувалися з експертом із садівництва Ліндсі Пангборн, щоб дізнатися про тонкощі теплиць. «Для домашніх садівників додавання теплиці до арсеналу вирощування може змінити правила гри», — каже Пангборн. Отже, якщо ви готові вивести своє садівництво на наступний рівень, скористайтеся цим посібником, щоб впевнено вибрати свою теплицю.

Перед покупкою нової теплиці

Перше, що потрібно розглянути, це те, як саме ви хочете використовувати свою теплицю. Ця велика, красиво побудована скляна хата може бути спокусливою, але вона може бути невартою, якщо ви плануєте висадити лише кілька насіння або посадити пару рослин. У цьому випадку найкраще підійде невелика портативна теплиця. Якщо ви просто хочете почати вирощувати розсаду рано, все, що вам знадобиться, – утримувати рослини в приміщенні під освітленням. З іншого боку, якщо ви плануєте забезпечити свій сад великою кількістю саджанців і сподіваєтеся отримати врожай до осені, тоді велика теплиця у вашому дворі буде кращим варіантом.

Теплиці https://novateplica.com.ua/… можуть продовжити вегетаційний період в обидві сторони, тобто можна почати вирощування раніше навесні, продовживши пізніше до осені.

Пангборн дає таку пораду: «Теплиці або навіть будинки з холодним каркасом можуть продовжити вегетаційний період в обох напрямках, тобто можна почати вирощувати раніше навесні, продовживши його пізніше до осені. Це має багато переваг, окрім більш тривалого задоволення. періоду, як-от здатність вирощувати культури, для дозрівання яких потрібно більше часу, і збільшувати обсяги врожаю».

Роздуми про те, як ви хочете використовувати теплицю, які рослини ви хочете вирощувати, і чи хочете ви вирощувати цілий рік чи ні, це значно спростить процес прийняття рішення.

Теплиці мають великий вибір розмірів. Існують маленькі портативні теплиці, які поміщаються на веранді або навіть у приміщенні, великі, розлогі теплиці, які займають велику частину вашого двору, і будь-якого розміру між ними. Важливими факторами, які слід враховувати, є як розмір теплиці, так і доступна площа. Який розмір ви виберете, залежатиме від того, скільки рослин ви хочете розмістити в теплиці та скільки місця у вас є для розміщення теплиці.

Матеріали

І конструкція, і сайдинг теплиць доступні з багатьох різних матеріалів. Конструкції часто виготовляються з дерева, алюмінію, сталі або ПВХ. Сайдинг для теплиці зазвичай виготовляють із пластику, скла, скловолокна, полікарбонату https://novateplica.com.ua/uk/teplitsy-iz-polikarbonata/ або поліетилену. Матеріал, обраний для одного аспекту, впливає на інший. Наприклад, теплиці з ПВХ часто підтримують пластикові або поліетиленові стінки, тоді як сталеві або дерев’яні зазвичай підтримують скляні або полікарбонатні скла.

Форма

Теплиці часто вважають невеликими спорудами, схожими на сарай. Однак теплиці бувають різних форм, включаючи невеликі стелажі, навіси та довгі будівлі з круглим верхом. Форма, яку ви знову обираєте, повертається до призначення. Компактні стелажні агрегати чудово підходять для невеликих площ або невеликої кількості рослин, нахилі кращі для тісних приміщень або зручності розміщення теплиці поблизу будинку, а великі круглі конструкції ідеальні для великих садів чи ферм.

Підлога та фундаменти

Багато парникових конструкцій і комплектів не вимагають повного цементного фундаменту, хоча деякі можуть. Це важливо враховувати при виборі теплиці. Навіть якщо для теплиці не потрібен повний фундамент, часто бажано якийсь вид підлоги. Варіанти включають бруківку, гравій або доріжки з деревної стружки.

Функції для контролю температури

Контроль температури та вологості всередині теплиці надзвичайно важливий, оскільки створення теплих температур, ідеальних для вирощування, є цільовою метою теплиці. Механізми, що використовуються для контролю температури, включають електричні, газові, пропанові та нагрівальні елементи природного газу. Це критично важливо, якщо ви плануєте садити взимку. У спекотний літній день потрібні вікна, вентилятори або штори, щоб уникнути перегріву теплиці.

Додаткові можливості

Багато парникових конструкцій або комплектів постачаються лише з основними елементами теплиці: каркасом і сайдингом. Стелажі для розсади, робочі столи і лавки зазвичай потрібно купувати окремо. Зазвичай існує певна функція регулювання температури, наприклад, вікна, але може знадобитися придбати й додаткові функції, такі як обігрівачі або автоматичні поливки. Ці додаткові витрати важливо враховувати при виборі теплиці.

Види

Існує дві основні категорії теплиць: прибудовані та окремо стоячі. Як видно з назви, прибудовані теплиці прибудовані до іншої будівлі, а окремо стоячі теплиці стоять окремо від інших споруд. У цих двох категоріях є кілька стилів, які варто розглянути

Звичайні або стійки та крокви 

Цей стиль є дуже популярною окремо стоячою конструкцією, і про нього найчастіше згадують, коли йдеться про теплиці. Стовпчасті та кроквяні конструкції – це знакові теплиці у формі навісу, побудовані як мініатюрні будиночки. Ці споруди мають високі місця для росту, навіть біля стін, і є найміцнішими конструкціями. Це дозволяє цим конструкціям підтримувати важкі скла. Однак, через ці особливості, теплиці на стовпах і кроквах потребують опори або міцного фундаменту, щоб витримати їх велику вагу.

Теплиці на стовпах і кроквах ідеально підходять для людей, які серйозно займаються вирощуванням великої кількості рослин. Потреба в опорах робить їх більш постійною структурою у вашому дворі.

Навіси

Навіси – це прибудовані теплиці, які спираються на іншу конструкцію. Вони будуються на південній стіні будинків або сараїв, надаючи цим теплицям додаткову підтримку та захист від стихії. Однак структура, на якій вони побудовані, може створювати небажану тінь. Навіси більш компактні за дизайном і тому мають менше місця для зростання, ніж інші стилі.

Завдяки своїй компактній конструкції настінні теплиці ідеально підходять для невеликих дворів. А оскільки одна ціла сторона складається з уже існуючої конструкції, їм потрібно менше матеріалів. Настінні теплиці чудово підходять для тих, хто має обмежений простір, але хоче виростити пристойну кількість рослин.

А-каркас

А-каркасні теплиці схожі на А-каркасні будинки: дах тягнеться до землі, створюючи трикутну форму. Ці окремо стоячі теплиці чудово підходять для тих, хто хоче заощадити гроші на будівельних матеріалах, оскільки для створення цієї конструкції потрібно менше матеріалів. Їх також досить легко побудувати. Однак їх вузькі кути та невелика висота стелі біля країв обмежують простір для вирощування, і їх важко провітрювати.

Ці конструкції ідеально підходять для тих, хто шукає легку установку з невеликою кількістю матеріалів. Великі теплиці з А-образним каркасом пропонують багато простору для вирощування, хоча з боків може бути тісно. Тому вони не ідеальні для великих посівів або особливо високих людей.

Нерівномірний проліт 

Теплиці з нерівним прольотом – це саме те, що ви могли собі уявити: теплиця з нерівним дахом. Ця однобока конструкція робить можливим будівництво теплиці на горбистій місцевості або в областях, де теплиця повинна бути побудована для отримання найбільшої кількості сонця. Ці конструкції чудово підходять для приміщень, де інші конструкції можуть не розміститися. Однак їхня унікальна форма може створювати тісні приміщення, у яких важко працювати та провітрювати.

Теплиці з нерівним прольотом ідеально підходять для тих, хто намагається вирощувати на горбистій нерівній місцевості, де неможливо побудувати інші споруди. Їх також можна нахиляти, щоб повністю використовувати сонячне світло в місцях, де сонце може бути під великим кутом.

Готична арка

Ці оранжереї відображають культову готичну форму вікна, звідки й пішла її назва. Бічна рамка закруглена, щоб стикнутися в точці на вершині, створюючи цю унікальну форму. Завдяки цій конструкції ці окремо стоячі теплиці досить легко побудувати та використовувати менше матеріалів, ніж інші конструкції, такі як стовпи та крокви. Його округлі боки дозволяють легко зісковзувати дощу та снігу.

Теплиці з готичною аркою ідеально підходять для тих, хто шукає достатньо простору всередині, легку конструкцію та унікальну форму.

 

Quonset або Hoop House 

Оранжереї Quonset або обручі складаються з великих округлих рам, схожих на обручі, що створює структуру, схожу на тунель. Подібно до готичних арочних теплиць, будиночок у стилі Quonset або обруч легко побудувати і легко пропускає дощ і сніг. Вони часто виготовляються з алюмінієвих або ПВХ рам і пластикових боків, що робить їх більш недорогим варіантом. Недоліком є ​​те, що його вигнуті сторони означають, що біля країв залишається менше місця для росту. Це робить короткі посіви ідеальними для теплиць типу Quonset.

Будиночки з обручами є ідеальними недорогими теплицями. Їх легко побудувати, що робить їх ідеальними для тих, хто хоче побудувати теплицю без роботи, пов’язаної зі теплицями, схожими на навіси.

Портативна або міні-теплиця

На відміну від перерахованих вище конструкцій, міні-теплиця являє собою скоріше невеликий стелаж . Зазвичай вони виготовляються з пластику і можуть бути досить маленькими, щоб розміститися в приміщенні або на невеликій веранді. Ці теплиці ідеально підходять для тих, хто хоче вирощувати лише кілька рослин або має місце лише для невеликої одиниці. Вони чудово підходять для балконів або внутрішніх двориків і популярні серед садівників, які живуть у квартирах або квартирах.

Вартість

Оскільки існує така велика різноманітність розмірів і матеріалів, вартість теплиць може сильно відрізнятися. Матеріали та дизайн відіграють значну роль у вартості. Наприклад, звичайна теплиця з дерева, сталі та скла може коштувати від 3000 до 10 000 доларів або більше. З іншого боку, невеликі комплекти теплиць з алюмінію та полікарбонату зазвичай коштують від 200 до 600 доларів. Більші набори можуть коштувати від 1000 до 5000 доларів. Міні-портативні теплиці зазвичай коштують від 40 до 100 доларів.

Багато з цих варіантів включають лише обрамлення та сайдинг, а це означає, що внутрішні стелажі, лавки, робочі місця та блоки контролю температури — це додаткові витрати. Про це слід пам’ятати, вибираючи розмір і форму теплиці, оскільки для більших теплиць може знадобитися більше предметів інтер’єру та механізмів регулювання температури.

Хороший час для покупки теплиці – це зимові місяці, такі як грудень, січень і лютий. Це може здатися дивним часом, але це має багато переваг. Протягом цього часу сади сплять, і ви маєте час спланувати будівництво, будівництво та посадку без шаленої поспіху, щоб зробити все це відразу навесні. Таким чином у вас буде все в порядку та готово до роботи, коли ви будете готові садити. Це також час, коли багато компаній проводять зимові розпродажі. Оскільки про садівництво не багато хто думає, садові товари часто є у продажу.

Як вибрати теплицю

Такий великий вибір варіантів теплиць не повинен лякати. Розглянувши кілька речей, ви зможете швидко й легко звузити вибір і знайти теплицю, яка відповідає вашим потребам і бажанням.

Яке велике ваше подвір’я?

Обсяг вільного простору для вашої теплиці значною мірою вплине на те, який тип теплиці ви придбаєте. Якщо у вас великий двір, ви можете легко розмістити велику окремо стоячу теплицю. Якщо ваш двір менший, ви можете придбати нахил, щоб збільшити простір. Або якщо ви живете в квартирі, вам може знадобитися міні-теплиця або переносна теплиця, яка поміститься на вашому внутрішньому дворику. Планування та форму вашого двору також варто враховувати. Нерівне, горбисте місце може краще підійти для теплиці з нерівним прольотом.

Скільки ви хочете виростити?

Після того, як ви визначите кількість простору, доступного для розміщення теплиці, ви повинні запитати себе, скільки ви хочете виростити. Те, що ви можете розмістити велику теплицю на своїй території, не означає, що це правильний вибір. Якщо ви хочете виростити кілька рослин, для вашої ситуації краще підійде міні-оранжерея або невеликий навіс.

Які види рослин ви хочете вирощувати?

Деякі теплиці, як-от каркасні та конструкційні, мають вузькі краї, які не вміщують високі рослини. Однак рослини низької або середньої висоти підійдуть, тому ці варіанти цілком прийнятні.

Скільки ви готові витратити?

Теплиці з важких матеріалів, таких як дерево, сталь і скло, будуть дорожчими, ніж теплиця з ПВХ або пластику. І чим важчий матеріал, тим більша ймовірність того, що конструкція потребуватиме якоїсь опори, наприклад опори чи фундаменту, що збільшить вартість.

Де купити

Є багато місць, де можна придбати теплиці, в тому числі в Інтернеті, у садівничих чи домашніх центрах або навіть у конкретних виробників теплиць. Де б ви не купували теплицю, переконайтеся, що ви отримали детальну інформацію про будь-які гарантії, правила повернення або варіанти доставки для великих конструкцій. Отримавши, перевірте компоненти, щоб переконатися, що всі вони в хорошому стані та всі деталі включені.