27.04.2024

"СХЕМИ"

Розслідування корупційних дій

Чому ЄС обговорює Білорусь із Путіним, а не з Лукашенком – політолог

Персональні санкції не налякають Лукашенка, а обмеження проти білоруської економіки невигідні країнам ЄС, вважає експерт

Комунікацією з Путіним, а не з Лукашенком, Європейський Союз фактично визнає посередництво російського президента в ситуації в Білорусі, вважає Євген Магда, директор Інституту світової політики. Про це він заявив в ефірі програми “Інфовечір” на “5 каналі”.

 

За його словами, Європейський Союз на події в Білорусі відреагував стримано: “Шарль Мішель, очільник Європейської Ради, Ангела Меркель та Емманюель Макрон провели телефонні переговори з Путіним, а не з Лукашенком. Вони в такий спосіб наче визнали, що Путін може бути посередником чи представником Лукашенка перед європейською спільнотою. Знаєте, це досить ризикований крок із боку колективного Заходу. Більше того, Сполучені Штати теж через призму ЄС спостерігають за подіями в Білорусі. Такий спосіб перемовин не налякає Лукашенка”, – зазначив політолог.

 

За словами Магди, логіка європейських політиків полягає в тому, щоб не штовхнути Лукашенка сильніше в обійми Путіна, проте сам Лукашенко проводить показово інтенсивні телефонні консультації з російським президентом: “Буквально 5 розмов за останні 4 дні. Це набагато частіше, ніж раніше. Крім того, Світлана Тихановська не демонструє активної наступальної позиції. Вона пропонує ті речі, які Європейська Рада і без того була готова ухвалити”, – пояснив експерт.

“Персональні санкції проти осіб, які винні у злочинах, – це до певної міри відповідає інтересам Лукашенка. Адже економічні санкції проти білоруської економіки невигідні країнам ЄС, які є сусідами Білорусі – Польщі, Литві та Латвії. У цих країн достатньо інтенсивний товарообіг із білорусами”, – наголосив Магда.

 

“Цей європейський раунд Лукашенко щонайменше не програв”, – резюмував він.

Нагадаємо, ЄС запроваджує санкції проти білоруських посадовців.