15.04.2024

"СХЕМИ"

Розслідування корупційних дій

Рада ЄС ухвалила рішення про «заморожені» активи рф

Рада ЄС

Рада ЄС

Дванадцятого лютого 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення, яке відкриває шлях до використання прибутку від заморожених активів росії для допомоги Україні.

Це рішення є важливим кроком у посиленні санкцій проти росії за її вторгнення в Україну.

Згідно з цим рішенням, активи Центрального банку росії та російських олігархів, які були заморожені в ЄС, можуть бути використані для:

  • Фінансування відновлення України після війни.
  • Підтримки української економіки.
  • Надання гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від війни.

Це рішення також передбачає створення механізму для перевірки та відстеження використання цих коштів.

Рада Європейського Союзу

Рада Європейського Союзу — це інституція Європейського Союзу, яка складається з міністрів з урядів кожної держави-члена ЄС.

Рада відповідає за прийняття законодавства ЄС та координацію політики держав-членів у сферах, що входять до компетенції ЄС. Вона є однією з трьох основних законодавчих інституцій ЄС, поряд з Європейським парламентом та Європейською комісією.

Вона не є постійним органом. Склад Ради змінюється залежно від того, яке питання обговорюється. Наприклад, коли Рада обговорює питання сільського господарства, до неї входять міністри сільського господарства з кожної держави-члена ЄС.

Президентом Ради ЄС є міністр з уряду тієї держави-члена, яка головує в ЄС. Головування в ЄС обертається між державами-членами кожні шість місяців. Вона відіграє важливу роль у процесі прийняття рішень в ЄС.

Вона не може приймати закони без схвалення Європейського парламенту.

Однак вона має остаточне слово з багатьох інших питань, таких як бюджет ЄС та спільна зовнішня політика.