02.12.2023

"СХЕМИ"

Розслідування корупційних дій

Вчені з’ясували, кому саме під час роботи загрожує інсульт і смерть

Втома
Shutterstock

За рік 745 тис. осіб померли від інсульту чи хвороб серця, спричинених довгим робочим днем

Робота протягом 55 годин на тиждень (по 11 годин щодня за умови п’яти робочих днів) є серйозною загрозою для здоров’я. Відповідні результати першого глобального дослідження зв’язку смертності і тривалості робочого дня озвучила директорка департаменту довкілля, кліматичних змін та здоров’я ВООЗ Марія Нейра, пише Reuters.

 

Загалом спільне дослідження даних зі 194 країн, проведене ВООЗ та Міжнародною організацією праці, показало, що робота протягом 55 і більше годин на тиждень пов’язана з підвищеним на 35% ризиком інсульту та на 17% більш високим ризиком смерті від ішемічної хвороби порівняно з робочим тижнем у 35-40 годин.

 

Дослідження охопило період з 2000 по 2016 роки. За 2016 рік 745 тис. осіб померли від інсульту чи хвороб серця, спричинених довгим робочим днем. Це майже на 30% більше, ніж у 2000 році.

 

“Робота по 55 і більше годин на тиждень – серйозна небезпека для здоров’я. Ми збираємося більше захищати працівників”, – заявила Нейра.

 

Також повідомляється, що 72% людей, які померли від хвороб “довгого робочого дня”, були чоловіками середнього і старшого віку. Частина смертей наступала набагато пізніше, ніж вони залишили роботу. Крім того, з’ясувалося, що найбільше з цієї причини постраждали мешканці Півдненного Сходу Азії та регіону західної частини Тихого океану – Китаю, Японії та Австралії.

 

ВООЗ також вважає, що пандемія може ще більше погрішити ситуацію, адже на її тлі близько 9% змушені працювати понаднормово.

 

Нагадаємо, що в Україні набуває чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”.